Apex Legends Mobile, iOS ve Android’e Geliyor

Kısa bir süre önce Nintendo Switch ve Steam platformlarına geleceği açıklanan Apex Legends’ın şimdi de Android ve iOS cihazlara geleceği duyuruldu. EA CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre Apex Legends Mobile, 2020’nin sonuna doğru mobil kullanıcıların huzuruna sunulacak.

Tabi şimdilik EA cephesinden halihazırda geliştirilmekte olan oyun ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı. Ancak yapımcı firmaya yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda bahsi geçen oyunun ilk etapta bazı ülkelerle sınırlı olacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bu da Apex Legends Mobile için biraz daha bekleyeceğimiz anlamına geliyor.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz hafta düzenlenen EA Play 2020 etkinliğiyle beraber ücretsiz Battle Royale oyunun Steam ve Nintendo Switch platformlarına geleceği açıklanmıştı. Yine aynı etkinlikte söz konusu oyun için sonbaharda çapraz platform desteğinin sunulmaya başlanacağı da müjdelenmişti. Böylelikle Origin, Steam, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformu üzerindeki tüm oyuncuların popüler battle royale oyununu aynı anda oynayabilecekleri de netlik kazanmıştı.